Takım Temini

Takım temini işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda kullanmakta oldukları kesici takımların düzenli bir şekilde proses veya proseslerin devamlılığını sağlayabilmek adına ihtiyaç duyduğu takımların teminidir.

Pirana Kesici Takım kurulduğu günden günümüze dek, çalışmakta olduğu tüm firmaların takım ihtiyaçlarını eksiksiz ve düzenli bir şekilde sağlamaktadır. Firmaların takım sarflarını hesaplayarak ihtiyaç duydukları tüm kesici takımları önceden hazır bulundurmakta olup önceden belirlediği temin aralıklarıyla işletmelerin takım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Takım temin aralıklarının ciddiyetle takip edildiği firmamızda, beklemedik durumlar için önceden hazırda bekletilen yedek kesici takımlar (Özel takımlar hariç, Özel takımlar firma onayına istinaden yedekleme işlemine tabi tutulmaktadır.) sayesinde hizmet kalitemizi, güvenilirliğimizi ön planda tutmayı hedeflemekteyiz.


Takım teminin önemi

İşletmelerin üretimde kullandıkları kesici takımlarının temin edilememesi veya sağlıklı bir şekilde takip edilmemesi gibi durumlarda üretimin aksayacağı aksayabileceği gibi bu durum işletme ve üretim maliyetlerine de yansıyacağı ve bazı durumlarda işletmenin çalışmakta oldukları müşterileri ile aralarında yapmış oldukları anlaşmalar doğrultusun bu durumun zaman zaman para cezası ve kalite sorunları gibi işletmelere olumsuz etkileri olur. Günümüzde işletmelerin imalatını gerçekleştirdikleri ürünleri düzenli sevk edilebilmesi bir kalite unsuru olarak değerlendirilmektedir. İşletmelerin sevkiyat performansları kalite başarı puanlarını direkt olarak etkilediğinden takım temininin ne derece önemli olduğunun anlaşılması gerekmektedir.


Takım temini periyotlarının hesaplanması

Pirana kesici takım olarak firmamız, işletmenin üretim adetleri, dönüşüm oranları, çalışma periyotları, takım sarf oranları gibi değerleri baz alarak işletmenin kesici takım ihtiyaçlarını belirler. Bu sayede işletmenin takım teminini düzenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek adına işletme ile arasında ki takım temin periyotlarını düzenler.

Kendi bünyemizde oluşturduğumuz kalite standardizasyon sistemlerimiz sayesinde takım teminini bir devamlılık ve kalite unsuru olarak görüyor, bu alanda işletmelerin birinci tercihi olmak için emin adımlarla çalışmalarımıza devam ediyoruz.